Zmarszczki ze śmiechu – czy to możliwe?

Na powstawanie pierwszych zmarszczek, poza samymi procesami starzenia się skóry, ma wpływ bardzo wiele czynników. Między innymi, jest to po prostu mimika twarzy. Osoby, które żywo reagują w trakcie rozmowy i mają ekspresyjną mimikę twarzy, mogą znacznie szybciej spodziewać się pierwszych zmarszczek mimicznych, wynikających właśnie z grymasów, które powodowane są skurczami mięśni twarzy.

Po trzydziestym roku życia, skóra powoli zaczyna się starzeć. Jej kondycja nadal jest dobra, jednak często przestaje być już tak elastyczna i jędrna jak kiedyś, a dodatkowo nie wytwarza takich ilości sebum, jak do tej pory. W wyniku tej sytuacji, każdy kolejny grymas twarzy, może skutkować pojawieniem się pierwszych zmarszczek mimicznych. Pierwsze, najczęściej pojawiają się zmarszczki ze śmiechu.

Czy kiedy śmiejemy się, powstają zmarszczki?

Wiele osób nie jest w stanie uwierzyć w zmarszczki mimiczne od śmiechu. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym, faktycznie zauważamy, jak wiele skurczów mięśni towarzyszy naszemu śmiechowi. Nie jesteśmy w stanie ich kontrolować. Najczęściej mrużymy wówczas oczy i dlatego pierwsze zmarszczki pojawiają się na bardzo delikatnej skórze wokół oczu. U niektórych osób są one widoczne również na policzkach i wokół ust. Wszystko zależy od konkretnej mimiki twarzy.

Zmarszczki śmiechu – jak z nimi walczyć?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zniwelować proces powstawania zmarszczek od śmiechu. Najłatwiej byłoby przestać się śmiać, jednak nie jest to raczej możliwe. Poza tym, śmiech jest w naszym życiu niezbędny i dostarcza nam on wiele radości oraz niezbędnych do naszego funkcjonowania hormonów.

Istnieje jednak szereg sposobów, dzięki którym można opóźnić proces powstawania zmarszczek śmiechu:

  • Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry. Zawsze należy stosować dobry krem nawilżający z naturalnymi witaminami E i A. Poza tym, nie można zapominać o nawilżaniu skóry od środka, a więc piciu dużych ilości wody mineralnej niegazowanej. Latem, można skórę spryskiwać wodą.
  • Doskonałym sposobem na pierwsze zmarszczki są masaże skóry lodem. Wystarczy kostki lodu zawinąć w woreczek lub ręcznik i kolistymi ruchami, dwa razy w tygodniu wykonywać taki masaż.
  • Wiele mówi się również o tym, że gorąca woda działa pobudzająco na powstawanie zmarszczek. Wysusza ona bardzo skórę i staje się ona przez to mniej elastyczna i jędrna. Najlepiej jest zawsze myć twarz wodą zimną.

Kiedy domowe sposoby przestaną już działać i pojawią się pierwsze zmarszczki ze śmiechu, najlepiej postawić na dobry krem przeciwzmarszczkowy (np. Richevon). Ważne, żeby był to krem, który można stosować na skórze wokół oczu, która jest delikatna i niezwykle wrażliwa. Najlepiej, żeby jego skład był minimalny i zawierał zaledwie kilka czynnych składników. Wiele z tych, które wspaniale działają na skórze twarzy, negatywnie wpływa na skórę wokół oczu i bardzo ją podrażnia. Dlatego warto zwrócić uwagę na krem pod oczy na pierwsze zmarszczki, który będzie delikatny dla skóry.

Krem redukujący zmarszczki powinien zawierać kwas hialuronowy, który wypełni powstałe już zmarszczki. Poza tym, ważne, żeby zawierał również peptydy, ponieważ one samodzielnie stymulują skórę do wytwarzania naturalnego kolagenu. Młoda skóra wymaga jedynie odpowiedniej stymulacji i jest w stanie sama poradzić sobie z problemem pierwszych zmarszczek mimicznych ze śmiechu. Później, wskazane będą już silniejsze kosmetyki oraz ewentualnie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, na przykład polegające na wypełnianiu zmarszczek mimicznych wokół oczu.

Bibliografia

1. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

1 Komentarz

  1. Ellene Reply

    Pewnie, że tak, że od śmiechu powstają zmarszczki, ale nie tylko od śmiechu, od gniewu również. A rozwiązaniem nie jest ograniczenie śmiania się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code