Zmarszczki mimiczne – kurze łapki

Większość kobiet w pewnym momencie przestaje być zadowolona z wyglądu swojej skóry. Po trzydziestym roku życia skóra nieco wiotczeje, traci możliwość naturalnego wytwarzania odpowiedniej ilości sebum i wówczas pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki mimiczne. W szczególności narażone są na to panie, które mają żywą mimikę twarzy i często wykonują różnego rodzaju grymasy, lub po prostu się śmieją. Zmarszczki kurze łapki nie oszczędzą nikogo!

Mrużąc oczy, napina się wiele mięśni i wtedy powstają zmarszczki mimiczne kurze łapki. Wystarczy codzienne śmianie się i mrużenie oczu, na przykład podczas czytania i trzeba mieć świadomość, że kurze łapki wokół oczu pojawią się na pewno. Nie da się uniknąć powstawania zmarszczek mimicznych, można jedynie spowalniać ten proces i nieco go minimalizować.

Kiedy powstają zmarszczki mimiczne kurze łapki?

Takie zmarszczki mogą pojawić się nawet dość wcześnie. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju skóry, sposobu jej pielęgnacji oraz tego, czy chroniona jest ona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pierwsze zmarszczki mimiczne często pojawiają się już około trzydziestki, lub nawet wcześniej.

W jaki sposób można minimalizować zmarszczki mimiczne kurze łapki?

  • przede wszystkim, istotne jest nawilżanie skóry. Warto postawić na dobrej jakości krem nawilżający z witaminami (np. Richevon),
  • poza tym, skóra powinna być również nawilżana od środka. W tym celu należy pić codziennie spore ilości wody mineralnej niegazowanej,
  • warto unikać nałogów, ponieważ mają one duże znaczenie dla skóry i procesów jej starzenia się,
  • warto wykonywać masaże twarzy, na przykład przy pomocy kostek lodu. Doskonale wpływa to na krążenie krwi i sprawia, że kosmetyki są lepiej przyswajane,
  • skóra twarzy nie powinna być myta gorącą wodą. Wpływa ona bowiem na wysuszenie jej, co powoduje szybsze powstawanie zmarszczek.

Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego kremu na zmarszczki mimiczne kurze łapki. Na początku sam krem pod oczy na zmarszczki powinien zdecydowanie wystarczyć. Warto postawić na krem pod oczy, ponieważ ta okolica na twarzy jest bardzo wrażliwa i skóra podatna jest na różnego rodzaju podrażnienia oraz uczulenia. Niektóre składniki zwykłych kremów przeciwzmarszczkowych mogą więc na nią źle wpływać.

Poleca się, aby wybierać kremy pod oczy na zmarszczki o jak najmniejszej ilości składników, ponieważ nie powinny one zaszkodzić skórze wokół oczu. Krem przeciwzmarszczkowy powinien być regularnie stosowany na dokładnie oczyszczoną skórę, zarówno na dzień, jak i na noc.

Zobacz, jak można je niwelować nićmi.

Kiedy sam krem na zmarszczki przestanie już wystarczać, wówczas można sięgnąć po wypełniacze zmarszczek, które zawierają kwas hialuronowy. Doskonale wypełnia on zmarszczki i je niweluje. Twarz staje się znacznie bardziej napięta i elastyczna, a skóra jędrna. Nowe zmarszczki nie powstają tak szybko. Kiedy ten sposób będzie już zbyt delikatny, a zmarszczki będą coraz bardziej się pogłębiać, wówczas pozostają już zabiegi w salonach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej.

Rodzaj zabiegu najlepiej jest wybrać w porozumieniu z lekarzem, ponieważ dobierze on go do rodzaju skóry, stopnia zaawansowania zmarszczek oraz do oczekiwań pacjentki. Wiele pań decyduje się na początek na wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub ewentualnie toksyny botulinowej.

Bibliografia

1. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002

1 Komentarz

  1. Kirka Reply

    Faktycznie, nałogi mają wielkie znaczenie jeśli chodzi o zmarszczki. Widzę to po mojej siostrze, która pali praktycznie od 18 r.ż.
    Dziewczyny, nie palcie, naprawdę. Bo potem będziecie żałowały 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code