Zmarszczki mimiczne dobry krem czy wypełniacz?

masaz na zmarszczki - zmarszczki-smiechowe.net.pl

W pewnym wieku na twarzy każdej kobiety zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Są to najczęściej zmarszczki mimiczne, które wynikają z grymasów twarzy, jakie wykonuje się na co dzień. Każdy uśmiech, zdziwienie, czy też smutek odbija się na skórze, ponieważ mięśnie wykonują określone skurcze.

W szczególności osoby o żywej mimice twarzy muszą liczyć się z tym, że u nich zmarszczki pojawią się dość wcześnie. Wiele osób spotyka się z tym problemem po ukończeniu trzydziestego roku życia, kiedy skóra staje się mniej jędrna i bardziej podatna na procesy starzenia się. Na początku nie są to jednak zmarszczki głębokie, a jedynie delikatne, w miejscach, które najczęściej dotknięte są skurczami.

W takiej sytuacji, warto zastosować kilka domowych sposobów na zmarszczki mimiczne:

  • bardzo ważne jest nawilżanie twarzy – tu sprawdzi się dobry krem wypełniający zmarszczki,
  • należy pić odpowiednie ilości wody mineralnej niegazowanej,
  • nie powinno się twarzy myć gorącą wodą, ponieważ bardzo wysusza ona skórę,
  • warto postawić na masaże zimnem, na przykład kostkami lodu.

Zmarszczki mimiczne a krem

Richevon to dobry krem na zmarszczki mimiczne, doskonale zadziała na pierwsze zmarszczki i pozwoli na ich zminimalizowanie. Przede wszystkim, krem doskonale nawilża twarz oraz dodaje jej energii do odbudowy. Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy powinien stymulować skórę do produkcji kolagenu i do systemów naprawczych. Często nieznacznie wypełnia on również powstałe już zmarszczki.

Zmarszczki mimiczne krem najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Ten na czas dnia powinien zawierać również filtr UV, aby chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Krem na noc powinien zaś twarz nawilżać i natłuszczać. Cenne witaminy A i E, zawarte w kremie w trakcie nocy doskonale się wchłaniają.

Co należy wybrać – dobry krem na zmarszczki, czy wypełniacz?

Na początek, z pewnością wystarczy sam zmarszczki mimiczne krem. Doskonale radzi sobie on z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi i sprawia, że stają się one mniej widoczne. Ma również doskonały wpływ na skórę i dzięki niemu, nie powstają kolejne oznaki starzenia się skóry. Należy pamiętać, że nawet dobre kremy na zmarszczki mimiczne pod oczami nie pomogą, jeśli będziemy je stosować sporadycznie.

Na wielkie wyjścia, warto zaopatrzyć się również w wypełniacz zmarszczek w kremie. Zawarty w nim kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki i sprawia, że stają się one mniej widoczne. Ma to jednak sens głównie w przypadku zmarszczek głębszych i znacznie bardziej widocznych. Nie trzeba traktować nim pierwszych zmarszczek mimicznych, które są dość delikatne i nie są bardzo widoczne.

Zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy radzą, aby zaczynać od kremów przeciwzmarszczkowych, odpowiednich do wieku oraz do rodzaju skóry. Na półkach można spotkać pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe 30+ przeznaczone do cery młodej, zdolnej do regeneracji. Warto zdecydować się również na taki krem pod oczy, ponieważ skóra w tej okolicy jest wyjątkowo delikatna i zmarszczki mimiczne krem powinien być dopasowany do jej możliwości. Zwykłe kremy niekiedy podrażniają te delikatne rejony skóry i powodują uczulenia. Dopiero z czasem, kiedy zmarszczki staną się znacznie bardziej widoczne, można zdecydować się na nieco mocniejsze kremy, reduktory oraz wypełniacze zmarszczek w kremie z kwasem hialuronowym lub z botoksem w składzie. Ich wcześniejsze stosowanie nie ma sensu. Lepiej postawić na domową pielęgnację oraz solidne nawilżanie skóry każdego dnia. Trzeba pamiętać, że liczy się systematyczność.

Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002

1 Komentarz

  1. Gera Reply

    „Zawarty w nim kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki i sprawia, że stają się one mniej widoczne. Ma to jednak sens głównie w przypadku zmarszczek głębszych i znacznie bardziej widocznych.” –

    🙁 Czyli jak ktoś ma zmarszczki płytkie to nie może stosować kremów z kwasem hialuronowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code