Zmarszczki mimiczne kiedy się pojawiają?

zmarszczki

Jeszcze do niedawna akceptacja dla oznak starości czy dojrzałości w społeczeństwie była zdecydowanie większa. Zmarszczki i inne atrybuty wiekowych ludzi nie były powodem do wstydu i nie istniało wiele metod na to, aby sobie z nimi radzić. Obecnie kanon piękna się zmienił, podobnie jak zmieniły się możliwości redukcji zmarszczek czy profilaktyki przed ich pojawieniem się. Czy dobry krem na pierwsze zmarszczki wystarczy? Nawet młode osoby mogą zmagać się z pojawiającymi się przedwcześnie zmarszczkami – głównie na twarzy, czyli zmarszczkami mimicznymi. Zarówno młodzi  jak i dojrzali ludzie zaczynają wykorzystywać możliwości, jakie daje medycyna estetyczna i kosmetologia oraz farmakologia i chętnie sięgają po rozwiązania, które spowalniają proces starzenia skóry.

Wyjątkowa skóra twarzy

Chociaż procesy odpowiadające za starzenie skóry twarzy są równie zaawansowane w komórkach skóry właściwej całego ciała, to jednak cera na twarzy jest tą, która jest stale eksponowana i na którą zwraca się największą uwagę. Dlatego to właśnie zmarszczki mimiczne kiedy się pojawiają, są natychmiast zauważane chociażby przy porannej lub wieczornej toalecie przed lustrem. Trudno ich nie dostrzec, tak samo jak trudno ich nie wywoływać – są one głównie efektem pracy dziesiątek wyspecjalizowanych drobnych mięśni mimicznych, które dla człowieka wykonują codziennie kilkanaście tysięcy minimalnych skurczy i rozkurczy. Dzięki nim człowiek może manipulować brwiami, powiekami, marszczyć czoło, śmiać się serdecznie lub uśmiechać ironicznie, zachowywać się bardziej ekspresyjnie.

Z każdym takim skurczem pojawia się chwilowa zmarszczka, która z czasem staje się coraz głębsza, aż w pewnym momencie staje się widoczna nie tylko w momencie robienia konkretnej miny, ale stale. Szybkie działanie na zmarszczki mimiczne kiedy się pojawią jest najlepszym rozwiązaniem bez względu na wiek, tym bardziej, że na rynku są dostępne również specjalistyczne dermokosmetyki przeciwko zmarszczkom mimicznym w wersji 30+ (np. Richevon), a więc dla trzydziestolatków. Zobacz, jak Twój charakter opisują zmarszczki.

Zmarszczki mimiczne – kiedy się pojawiają?

Istnieje jednak tak wiele osób w bardzo różnym stadium zaawansowania zmarszczek, które żyją w podobnych warunkach, że należy uświadomić sobie, jak wiele różnych czynników wpływa na tempo i głębokość pojawiających się zmarszczek mimicznych. Oczywiście zmarszczki mimiczne kiedy się pojawią, na pewno oznacza to wyraźny spadek elastyczności skóry. Za taki stan rzeczy odpowiada zarówno spadająca ilość kwasu hialuronowego w komórkach skóry właściwej jak i kolagenu. Skóra produkuje samoistnie coraz mniej tego elastycznego białkowego włókna i tylko dobór specjalnych składników jak kwas hialuronowy i peptydy pobudzające produkcję kolagenu, są w stanie skutecznie i efektywnie wspomóc człowieka w jego walce ze zmarszczkami mimicznymi.

Na pierwsze zmarszczki jaki krem wybrać?

Istnieje jednak całe spektrum czynników zewnętrznych czy środowiskowych. Na pewno uzależnienie od papierosów i wystawienie twarzy na ciągłą obecność dymu  papierosowego zmniejszają jakość skóry, wysuszając ją i uszkadzając jej komórki.

Najlepsze kremy i reduktory zmarszczek na rynku muszą więc rozwiązywać wszystkie takie problemy, jak:

  • niski poziom nawilżenia skóry – może być zwiększony bezpośrednio, poprzez substancje nawilżające, lub pośrednio, przez zwiększenie chłonności komórkowej kwasem hialuronowy,
  • wysuszanie skóry poprzez promieniowanie UV, które może być rozwiązane stosownymi filtrami przeciwsłonecznymi,
  • zaburzona struktura kolagenowa skóry,
  • niedostateczna mineralizacja i witaminizacja,
  • głębokie bruzdy wymagające natychmiastowej redukcji.

Bibliografia

1. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

1 Komentarz

  1. Suine Reply

    To chyba zależy od genów, bo u jednych w ogóle nie widać zmarszczek, a u innych już po 20. roku życia. Genetyka. Jeżeli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądali, popatrzmy na naszych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code