Zmarszczki mimiczne – co na to kosmetologia?

U każdej kobiety w pewnym wieku pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Czas ten uzależniony jest od wielu czynników. Najczęściej na takie zmarszczki uskarżają się panie, które mają bardzo mimiczną i żywą twarz. Już w wieku około trzydziestu lat mogą się one spodziewać pierwszych zmarszczek.

Z czasem taki los spotka jednak każdą kobietę, ponieważ skóra traci swoje nawilżenie i jędrność, wysusza się i jest skłonna do powstawania zmarszczek. Na początku, zaleca się jedynie domową pielęgnację, silne nawilżanie skóry i masaże oraz stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych (np. Richevon). Z czasem, nawet najlepsze reduktory zmarszczek przestają jednak odnosić pożądane skutki i pozostaje jedynie kosmetologia. Na jakie zabiegi warto się skusić i jakie są ich ceny?

Zmarszczki mimiczne – kosmetologia dla każdego

Kiedy zmarszczki mimiczne są już dość głębokie, jest to wskazanie do wykonania konkretnego zabiegu. To, jaki zabieg najlepiej wybrać, uzależnione jest od rodzaju skóry, głębokości zmarszczek, a także anatomii twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi to na pewno:

  • Mikrodermobrazja igłowa lub bezigłowa. Na początek decyduje się na nią większość kobiet, ponieważ jest to zabieg najmniej inwazyjny. Polega na tym, że do skóry właściwej wprowadza się naturalne substancje mineralne, które powodują odnawianie się skóry oraz jej ujędrnianie oraz zwiększenie elastyczności. Cena zabiegu zależy od rodzaju, zazwyczaj jest to około kilkuset złotych. Dzięki niemu, zmarszczki mimiczne mogą zostać zniwelowane nawet na pół roku.
  • Wiele osób decyduje się na wypełnianie zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym. Taki zabieg skutecznie redukuje zmarszczki i sprawia, że twarz wydaje się być młodsza. Cena zależy od obszaru i ilości wykonywanych nakłuć. Zabieg jest bezbolesny i krótki.
  • W przypadku poważniejszych zmarszczek mimicznych, można zdecydować się na toksynę botulinową, a więc botoks. Zabieg polega na uszkadzaniu połączenia nerwowego między samym nerwem i konkretną partią mięśni. Trzeba go powtarzać regularnie co około pół roku, dla zachowania efektu. Koszt jednego zabiegu zależy od ilości nakłuć, jest to około pięciuset złotych.
  • Doskonałym sposobem są również nici chirurgiczne, gładkie lub z haczykami. Jest to rodzaj liftingu twarzy, którego efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat. Cena zależy od rodzaju i ilości użytych nici, ale zazwyczaj jest to od kilkudziesięciu złotych do nawet tysiąca za jedną nić.

Oczywiście, w gabinetach kosmetycznych, można zdecydować się również na maseczki i masaże, które wspaniale działają na skórę i ja nawilżają. Kiedy jednak zmarszczki są głębsze, najlepiej jest zdecydować się na jeden z powyższych zabiegów, ponieważ przynoszą one oczekiwane efekty.

Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999

1 Komentarz

  1. Elie Reply

    A znają może państwo mniej inwazyjne zabiegi? Bo te wymienione mnie przerażają.
    Bardzo się ich boję, bo co jeśli się nie powiodą? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code