Zmarszczki mimiczne a kolagen

krem z kolagenem

Pojawiające się zmarszczki mimiczne mogą być prawdziwym utrapieniem nie tylko dla dojrzałych osób, ale dla coraz młodszych osób również. Dzieje się tak, ponieważ zdecydowanie wzrosło ryzyko występowania czynników ryzyka jeśli chodzi o spadek elastyczności skóry.

Do najpoważniejszych przyczyn szybkiego obniżania się jędrności cery i jej witalności w XXI wieku zaliczyć trzeba przede wszystkim:

 • nieodpowiednią dietę, która przekłada się chociażby na zakwaszenie i intoksykację organizmu, a przez to niską jakość komórek, również skóry,
 • zbyt intensywny i często stosowany na całą twarz i dekolt makijaż i krótki okres, w którym cera pozostaje bez żadnych chemicznych dodatków, może oddychać i odpocząć,
 • uzależnienia takie jak nikotyna czy alkohol – zarówno jedno jak i drugie stosowne w nadmiarze będzie miało ujemny wpływ na jakość skóry, przy czym papierosy dodatkowo jeszcze przez formę ich konsumowania sprawiają, że twarz palacza regularnie znajduje się w strefie bardzo intensywnego podgrzanego dymu, a więc jest mocno wysuszana,
 • niską odporność organizmów, infekcje oraz ataki wolnych rodników uszkadzających komórki w całym ciele,
 • skłonność do opalania zarówno w naturalnych promieniach słonecznych jak i na solarium pod specjalnymi lampami – zapewnia skórze zbyt dużą dawkę promieniowania UV, które wysusza skórę i pozbawiając ją wody, prowadzi do wiotczenia.

Zmarszczki mimiczne a kolagen

Proces powstawania zmarszczek mimicznych jest doskonale znany wszystkim ekspertom w tej dziedzinie i niewątpliwie zmarszczki mimiczne kolagen czy kwas hialuronowy zdecydowanie odczarowały. Udostępnienie tych magicznych substancji aktywnych przeciętnemu użytkownikowi w formie kremów (np. Richevon) czy maseczek, ale także powszechna dostępność zabiegów mezoterapii – przekonały wielu ludzi do tego, że ze zmarszczkami mimicznymi można poradzić sobie stosunkowo szybko i skutecznie. Kolagen odegrał w tej walce szczególne miejsce, ponieważ wyjątkowe jest znaczenie tego białka dla utrzymania odpowiedniej struktury elastyny w skórze. Zobacz też dobre nawyki, które pomogą Ci opóźnić zmarszczki.

Uzupełnianie ubytków kolagenowych

Ubytek kolagenu prowadzi do natychmiastowego pojawiania się zmarszczek, więc większość terapii kosmetycznych i medycznych opiera się na uzupełnianiu braków kolagenowych. Warto jednak stosować także rozwiązania, które oprócz działania objawowego, sięgają także przyczyn i starają się rozwiązać problem u źródła – tak właśnie na zmarszczki mimiczne kolagen działa. Skoro istnieje możliwość pobudzenia skóry do samodzielnej produkcji tego elastycznego włókna proteinowego, warto stosować właśnie takie metody, zamiast nieustannej suplementacji kolagenu.

Faktem jest jednak, że dostarczanie kolagenu z zewnątrz jest bardzo proste i wygodne, a także stosunkowo opłacalne. Co ma ogromne znaczenie dla sukcesu kolagenu w terapiach przeciwzmarszczkowych i zagwarantowało kremom oraz maściom i maseczkom na bazie kolagenu światową popularność, to jego całkowita hipoalergiczność. Jest tak istotnym składnikiem skóry, że na jego bazie powstają także implanty twarzowe na potrzeby zaawansowanych operacji chirurgicznych.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
3. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006

2 komentarzy

 1. Doria Reply

  Liczę, że takie artykuły będą pojawiać się tak często jak to możliwe

 2. Olinan Reply

  „skłonność do opalania zarówno w naturalnych promieniach słonecznych jak i na solarium pod specjalnymi lampami – zapewnia skórze zbyt dużą dawkę promieniowania UV, które wysusza skórę i pozbawiając ją wody, prowadzi do wiotczenia.” – to problem wielu kobiet, niestety 🙁 Trzeba rzucić to jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code