Popularne kremy na zmarszczki dla mężczyzn

Nawilżanie skóry stało się kanonem codziennej higieny nie tylko wśród Pań, które od wielu dekad stanowiły główny target firm kosmetycznych i nie tylko. Dzisiaj troska o stan i jakość skóry, zwłaszcza twarzy, przyświeca także Panom, którzy odważnie korzystają z innowacyjnych produktów przeciwstarzeniowych i chętnie sięgają po najróżniejsze kremy liftingujące i redukujące zmarszczki (np. Richevon). Jak wybrać odpowiedni krem na zmarszczki mimiczne dla mężczyzn?Firmy kosmetyczne wciąż usprawniają formuły i receptury swoich flagowych produktów, dopasowując je do różnego rodzaju skóry – inne składniki sprawdzają się przy cerze wrażliwej, inne przy naczynkowej, jeszcze inne przy przetłuszczającej się lub suchej. Krem na zmarszczki dla mężczyzn jest – podobnie jak kosmetyki tego typu dla Pań – najskuteczniejsze właśnie wtedy, gdy są odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnej cery.

Kremy na zmarszczki dla mężczyzn – rozwiązania dostępne na rynku

Na rynku od kilku lat pojawiają się kremy na zmarszczki dla mężczyzn i mogą być one stosowane zarówno na dzień jak i na noc. Pod tym względem w ogóle nie różnią się od damskich linii produktów, również nakłada się je na oczyszczoną i suchą skórę twarzy oraz szyi. Działają niekiedy po godzinie aż do momentu ich spłukania, ale przede wszystkim popularne są te, które działają niczym kuracja kosmetyczna. Przy regularnym i długim stosowaniu, nawilżają skórę i pomagają jej chłonąć więcej wilgoci – wykorzystują do tego celu kwas hialuronowy, który stanowi składnik plazmy komórkowej skóry właściwej i umożliwia wiązanie nawet 250 cząsteczek wody przez jedną cząsteczkę kwasu. Jego niedobory szybko powracają, więc krem na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn oparty o technologię kwasu hialuronowego, nie powinien być stosowany ze zbyt długimi i częstymi przerwami.

Każda firma stara się przygotować produkt unikalny, o niepowtarzalnej recepturze, a przez to wyjątkowo skuteczny. Wiele zależy tutaj jednak od jakości składników, które zostaną zastosowane jako surowce przy produkcji danego kremu. Niektóre marki przykładają tutaj wyjątkową wagę, co przekłada się później na wysoką cenę produktu. Są więc kuracje kosztujące około trzystu złotych za niedużą porcję kremu, jak i takie bardziej adekwatne do możliwości przeciętnego nabywcy – kosztujące kilkadziesiąt złotych za serum lub reduktor zmarszczek dla mężczyzn.

Bez względu na markę i nazwę kremu czy jego objętość, warto w pierwszej kolejności sprawdzać jego skład i upewnić się, czy krem przeciw zmarszczkom dla mężczyzn  zawiera:

  • nie znajdują się w nim nieorganiczne konserwanty jak parabeny – bardzo szkodliwe dla skóry,
  • jest w nich aktywny kwas hialuronowy zwiększający zdolność wiązania wody przez komórki skóry,
  • są w jego składzie aktywne filtry przeciwko promieniowaniu UV,
  • zawierają struktury kolagenowe, czyli specjalne białkowe włókna odpowiadające za elastyczność skóry posiadają peptydy i są bogate w antyoksydanty.

Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

1 Komentarz

  1. Vabri Reply

    „Przy regularnym i długim stosowaniu, nawilżają skórę i pomagają jej chłonąć więcej wilgoci – wykorzystują do tego celu kwas hialuronowy, który stanowi składnik plazmy komórkowej skóry właściwej i umożliwia wiązanie nawet 250 cząsteczek wody przez jedną cząsteczkę kwasu.”

    Ciekawe. Czyli ten kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code