Od czego powstają zmarszczki mimiczne koło oczu?

Wszystkim kobietom zależy na ich wyglądzie zewnętrznym. Wiele o wieku kobiety może powiedzieć stan jej skóry oraz pojawiające się na niej zmarszczki. Nie ma konkretnego wieku, kiedy na twarzy i szyi pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Niektóre panie skarżą się na nie już w wieku około trzydziestu lat. Najczęściej wynika to z żywej mimiki ich twarzy, ale może być również skutkiem niewłaściwej pielęgnacji skóry, nałogów, złego trybu życia oraz po prostu genów.

Wiele kobiet narzeka przede wszystkim na zmarszczki mimiczne koło oczu. Są to jedne z pierwszych, ponieważ bardzo często oczy mrużymy i zamykamy, najczęściej kiedy się śmiejemy lub nawet coś czytamy lub próbujemy dostrzec z daleka.

Skąd biorą się zmarszczki mimiczne koło oczu?

Wszystkie zmarszczki mimiczne wynikają po prostu z mimiki twarzy. Te koło oczu, wynikają ze skurczów, jakie wykonują mięśnie twarzy właśnie w okolicach oczu. Takich skurczów każdego dnia wykonują one tysiące. Łącznie mięśnie twarzy potrafią kurczyć się nawet 15 000 razy w ciągu jednego dnia. Najczęściej kurze łapki i zmarszczki pod oczami wynikają z tego, że często się śmiejemy lub uśmiechamy. Odbierane są one dość pozytywnie, jednak do pewnego momentu, kiedy zaczynają być już zbyt głębokie i widoczne i mogą postarzać twarz, nawet młodej dziewczyny.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek koło oczu?

Skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna. Można o nią zadbać we właściwy sposób, aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Jakie są na to sposoby?

  • można oczywiście spróbować opanować nieco swoją mimikę, jednak jest to trudne. Nie warto przestawać się przecież uśmiechać z powodu zmarszczek koło oczu,
  • skórze wokół oczu bardzo szkodzi gorąca woda. Wysusza ją ona, co powoduje powstawanie nowych zmarszczek. Najlepiej przemywać twarz wodą zimną lub letnią,
  • kiedy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne koło oczu, należy wybrać odpowiedni krem przeciw zmarszczkom mimicznym do tych okolic (np. Richevon),
  • wiele dobrego mogą zdziałać na przykład masaże lodem. Powodują one obkurczenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu kremy i kosmetyki mogą silniej wnikać w głąb skóry. Poza tym, dzięki zimnu skóra staje się mniej opuchnięta, znikają worki pod oczami i napina się ona samoistnie.

Warto stosować domowe sposoby na zmarszczki mimiczne koło oczu, zanim się one jeszcze pojawią. Nie zaszkodzi również picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej, ponieważ doskonale nawilża ona skórę i sprawia, że jest ona bardziej jędrna i napięta.

Jaki krem na zmarszczki mimiczne koło oczu wybrać?

Najlepiej postawić na krem wypełniający zmarszczki mimiczne z przeznaczeniem właśnie do okolic oczu. Trzeba pamiętać, że skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Najlepiej wybrać więc krem pod oczy i małej ilości składników. Niektóre, jak na przykład rumianek, czy silne przeciwutleniacze mogą powodować uczulenia i niedoskonałości oraz pieczenie.

Skuteczny krem na zmarszczki mimiczne w okolicach oczu powinien zawierać przede wszystkim substancje nawilżające i natłuszczające oraz witaminy z grupy A oraz E.

Warto zainwestować w krem na głębokie zmarszczki mimiczne, w którego składzie znajdzie się koenzym Q10 oraz kwas hialuronowy. Taki kwas działa jak wypełniacz zmarszczek i dzięki temu stają się one znacznie mniej widoczne. Dzięki stosowaniu kremu, można również spodziewać się, że kolejne zmarszczki będą pojawiały się ze znacznym opóźnieniem. Bardzo ważne jest oczywiście dokładne oczyszczenie skóry wokół oczu, za pomocą wody, najlepiej zimnej. Można również stosować płyn micelarny do tych okolic. Poza tym, liczy się również systematyczność w stosowaniu kremów i innych kosmetyków. Najlepiej jak najczęściej chłodzić również tę okolicę skóry.

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001

1 Komentarz

  1. Divie Reply

    (…) wiele dobrego mogą zdziałać na przykład masaże lodem. Powodują one obkurczenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu kremy i kosmetyki mogą silniej wnikać w głąb skóry. Poza tym, dzięki zimnu skóra staje się mniej opuchnięta, znikają worki pod oczami i napina się ona samoistnie.

    Tak właśnie słyszałam, że najlepsze są zimne prysznice, jeśli nie chce się mieć zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code