Lwie zmarszczki czy i jaki krem pomoże?

lwie zmarszczki

Lwia zmarszczka zwana jest również zmarszczką pionową czoła. Zaliczana do zmarszczek mimicznych twarzy, czyli powstających w wyniku wyrażania emocji, jest głęboką bruzdą, która nadaje twarzy groźny wyraz. W taki sposób marszczymy czoło, gdy się gniewamy, a także w sytuacji głębokiego zamyślenia. W młodym wieku lwie zmarszczki pojawiają się tylko przy wyrażaniu emocji. Nieco później, gdy kolagenu w skórze jest coraz mniej, zostają na stałe i coraz bardziej się pogłębiają.

Współczesna medycyna kosmetyczna wymyśliła na szczęście kilka sposobów na pozbycie się tych zmarszczek. Jaki z nich jest jednak najlepszy?

Zabiegi estetyczne czy kremy?

Na wygładzenie lwiej marszczki możemy na przykład udać się do gabinetu kosmetycznego, który na pewno znajduje się w naszym mieście. Usuwanie zmarszczek to obecnie bardzo modny i rozpowszechniony sposób odmładzania twarzy, a więc gabinety kosmetyczne chętnie go oferują. Najprawdopodobniej zostanie nam zaproponowany zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Polega ona na podskórnym podaniu (za pomocą cienkiej igły) preparatu z kwasem, który wypełni bruzdę w miejscu zmarszczki i skóra będzie dużo gładsza. Niestety efekty takiego zabiegu utrzymują się dość krótko (tylko kilka miesięcy), a sam zabieg jest stosunkowo drogi i trzeba go powtarzać. Zobacz, jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki!

Inną propozycją jest usunięcie tej zmarszczki za pomocą toksyny botulinowej, która również wstrzyknięta pod skórę osłabia działanie nerwów odpowiedzialnych za układ skóry twarzy. Efekty takiej kuracji również nie utrzymują się zbyt długo. Jeszcze jednym, bardziej radykalnym rozwiązaniem, jest lifting operacyjny czoła, który wiąże się już niestety z położeniem się na stole operacyjnym. Warto może zastanowić się nad domowymi metodami, jakim poddana może być lwia zmarszczka. Krem specjalistyczny wykorzystywany do takiego zabiegu to rozwiązanie bezpiecznie, niezbyt drogie oraz wygodne.

Lwie zmarszczki – jaki krem jest najlepszy?

Kremów na zmarszczki na rynku kosmetycznym jest oczywiście bardzo wiele. Aby wybrać ten konkretny należy poznać właściwości, jakie powinien on posiadać. Przede wszystkim ważna jest naturalność jego składników. Zapewnia to bezpieczeństwo w stosowaniu, niezależnie o typu skóry, a także daje oczekiwane efekty. Ponadto taki odpowiedni krem powinien działać na głębokie obszary skóry, a nie tylko powierzchownie. Ważną jego cechą będą także dodatkowe właściwości, tj. nawilżenie, poprawa kondycji skóry, wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, spowolnienie efektu starzenia się. Te wszystkie cechy posiada krem Richevon, który jest niedrogi i przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku.Stosowany regularnie na lwią zmarszczkę przyczyni się do znacznej poprawy skóry tej części twarzy.

Bibliografia

1. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
2. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010

1 Komentarz

  1. Eruthi Reply

    Kremy przeciwzmarszczkowe raczej w tym wypadku na niewiele się zdają. Lepiej, tak jak pisze autorka, zdecydować się na zabiegi w salonie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code