Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najnowsza metoda leczenia próchnicy

Leczenie kanałowe zębów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest szansą na szybsze i bardziej komfortowe wyleczenie m.in. próchnicy. Dentysta widzi obraz zębów i kanałów w powiększeniu, które gwarantuje precyzję. Mikroskop został wprowadzony już do wielu gabinetów stomatologicznych. Jego użycie w kolejnych latach będzie rosło, ponieważ cechuje się wysokimi, europejskimi standardami. Leczenie kanałowe pod mikroskopem przebiega szybciej niż w standardowej metodzie. Nie pojawia się też ból zęba po leczeniu kanałowym wynikający z zatruwania miazgi. Jakie jeszcze różnice możemy wyróżnić?

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – ZALETY

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest lepsze zarówno dla stomatologa, jak i dla pacjenta. Powiększony obraz to szansa na precyzyjniejsze działanie, mniejsze ryzyko zakażeń bakteryjnych i uniknięcie błędów. Niektórzy pacjenci korzystający wcześniej ze standardowej metody mają doświadczenie powtórnego leczenia.

Wskutek błędu stomatologa, muszą ponownie poddać się otwieraniu zęba. Wiąże się to niestety z Leczenie kanałowe pod mikroskopem.większym obciążeniem finansowym pacjenta, dlatego zarówno oni, jak i lekarze, doceniają współczesne możliwości technologiczne.Leczenie kanałowe pod mikroskopem trwa ok. 60 minut i nie trzeba umawiać się na kolejne spotkania. Podczas standardowego leczenia stomatolog otwiera ząb, po którym zatruwa resztki miazgi silnym środkiem o nazwie paraformaldehyd.

W kolejnych etapach usuwa miazgę, otwiera i czyści kanały, a później wstawia nowe wypełnienie i odbudowuje koronę zęba. Leczenie kanałowe pod mikroskopem również ma takie etapy, ale dzięki temu, że są wykonywane jeden pod drugim podczas tylko jednej wizyty, pacjent oszczędza czas i czuje się lepiej. Leczenie próchnicy nowoczesną metodą mikroskopu jest bezpieczne i zalecane dzieciom, młodzieży i dorosłym.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? KWESTIA ZNIECZULENIA

Każdy kto zastanawia się nad tym czy leczenie kanałowe boli, może być spokojny. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej metodzie stosuje się znieczulenie uśmierzające ból w trakcie zabiegu. Standardowa metoda wiąże się jednak z bólem po dewitalizacji zęba, czyli zatruwaniu wspomnianym paraformaldehydem.

Pacjent wychodzi z gabinetu i może odczuwać rozpierające kłucie zębów lub całej jamy ustnej. Taka sytuacja nie ma miejsca po użyciu mikroskopu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wywołuje jedynie dyskomfort w okolicy migdałków. Zwykle mija on sam w ciągu kilku godzin. Jeśli tak się nie dzieje lub dyskomfort ulega nasileniu, trzeba ponownie skonsultować się z dentystą.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? SPRAWA REFUNDACJI

Pacjenci chcą wiedzieć ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, ale nie mogą uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

 • Przedział cenowy jest dosyć szeroki. Leczenie kanałowe pod mikroskopem może wynieść ok. 500 zł, ale może też kosztować ok. 200 zł.
 • Ostateczny koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem zależy zawsze od ilości kanałów pacjenta i indywidualnych cenników stomatologicznych.
 • Użycie mikroskopu jest możliwe wyłącznie w prywatnych gabinetach, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegu.

3 komentarzy

 1. Bingoo Post authorReply

  Jestem zdania, że leczenie kanałowe powinno być zawsze wykonywane przy użyciu mikroskopu. Mamy wtedy pewność, że specjalista zrobił wszystko co możliwe aby uratować nasze zęby. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wygodniejsze, dokładniejsze oraz bardziej precyzyjne niż te klasyczne.

 2. Czarny Post authorReply

  Niedawno miałem wykonany zabieg leczenia kanałowego pod mikroskopem i muszę przyznać, że to naprawdę super sprawa. Zabieg był szybki i precyzyjny. Stomatolog dzięki zdjęciu RTG i mikroskopowi był w stanie znaleźć i zlikwidować źródło bólu.

 3. Anna Post authorReply

  Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu jest leczeniem z wyboru i nie musimy się na nie decydować. Wiadomo, że takie leczenie gwarantuje nam dłuższe przetrwanie zęba, jednak nie można przewidzieć rzeczywiście jak długo taki ząb na posłuży. Ja miałam swój ząb leczony klasycznie kanałowo ponad 7 lat temu w Gdańsku – K2Dental i trzyma się do tej pory. Z tego co wiem to takie zęby są w stanie naprawdę długo przetrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code