Kwas hialuronowy a kremy na zmarszczki mimiczne pod oczami

W pewnym wieku, na twarzy każdej kobiety, zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne. Są one związane z utratą wody w organizmie, a także włókien kolagenowych. Skóra dojrzewa i traci swoją jędrność oraz elastyczność. Jak wybrać krem na pierwsze zmarszczki mimiczne?Osoby o żywej i ekspresyjnej mimice twarzy mogą spodziewać się pojawienia zmarszczek mimicznych bardzo wcześnie, ponieważ już przed trzydziestką. Wynika to z częstych skurczów mięśni twarzy, podczas grymasów lub uśmiechów, nad którymi się nie panuje. Badania wskazują, że przeciętna osoba może wykonać takich skurczów nawet około 15 000 w ciągu jednego dnia.

Kiedy warto zainwestować w krem na zmarszczki pod oczy?

Najczęściej, jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne pod oczami. Są one wynikiem uśmiechu i śmiechu, ale również mrużenia oczu, kiedy czytamy lub próbujemy coś dostrzec z daleka. Takie zmarszczki na początku nie są widoczne, jednak z czasem zaczynają się w znaczący sposób pogłębiać. Zobacz, skąd się biorą zmarszczki przy oczach – czytaj artykuł.

Czy kremy na zmarszczki mimiczne pod oczami są wystarczające?

Z pewnością, na początku, kiedy zmarszczki te są dość delikatne, krem w zupełności wystarczy. Zawiera on bowiem liczne witaminy i nawilżacze. Poza tym, w większości kremów przeciwzmarszczkowych (np. Richevon) zawarty jest kwas hialuronowy pochodzenia biochemicznego, który wypełnia zmarszczki i nawilża skórę do głębi, powodując powstawanie nowych połączeń kolagenowych. Kremy na zmarszczki mimiczne pod oczami nie są jednak skuteczne w przypadku zmarszczek głębokich. Badania wykazują bowiem, że kwas hialuronowy podawany od zewnątrz nie ma tak doskonałego działania, jak ten wstrzykiwany bezpośrednio do skóry.

Kiedy zdecydować się na coś więcej?

Mówi się, że kiedy kremy przeciw zmarszczkom mimicznym pod oczami przestają powoli działać i stają się one coraz bardziej widoczne, wówczas nadchodzi pora na inne, bardziej poważne rozwiązania. Lekarze najczęściej polecają wstrzykiwanie kwasu hialuronowego bezpośrednio do skóry. Daje to niesamowite efekty wygładzenia i napięcia się skóry, jak również jej rozjaśnienia. Twarz wygląda na znacznie młodszą, a zmarszczki mimiczne pod oczami całkowicie znikają.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Niekiedy lekarz decyduje się na znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub maści. Trwa on około pół godziny. Jeżeli lekarz zdecyduje się na użycie znieczulenia, jego czas wydłuża się o kolejne pół godziny.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany mikro igłą bezpośrednio do skóry, w miejscach, o których decyduje lekarz. On podejmuje decyzję o ilości nakłuć oraz wprowadzanego preparatu. Po zabiegu nie ma żadnych skutków ubocznych, przez jedną dobę może utrzymywać się delikatna opuchlizna.

Efekty zabiegu utrzymują się przez około osiem do dwunastu miesięcy, dlatego zaleca się jego powtórzenie po około pół roku, dla podtrzymania efektu.

Zarówno kwas hialuronowy zawarty w kremach przeciwzmarszczkowych, jak i ten wstrzykiwany pod skórę jest pochodzenia biologicznego i naturalnego. Ma on niesamowite właściwości nawilżające skórę. Co ciekawe, budowa kwasu u wszystkich organizmów jest identyczna, jak u człowieka, dlatego można z niego bez problemu w bezpieczny sposób korzystać. Wiele osób decyduje się na takie zabiegi, ponieważ nie przynoszą one skutków ubocznych i są bezpieczne, a  ich efekty są spektakularne.

Należy pamiętać jedynie o tym, że jest to zabieg medyczny i powinien być zawsze przeprowadzany przez lekarza. To on powinien podjąć decyzję o ilości nakłuć oraz ich miejscach. Najlepiej decydować się na profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, w których można liczyć na fachową opiekę.

Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code