Kremy na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn

krem pod oczy dla mezczyzn - zmarszczki-smiechowe.net.pl

Skóra męska i kobieca różnią się od siebie pod względem budowy komórkowej w bardzo nieznacznym stopniu. To raczej sposób spędzania czasu i ekspozycja męskiej skóry na nieco inne czynniki, a także inna gospodarka hormonalna i lipidowa skóry, w największym stopniu przyczyniają się do tego, że kobieca skóra twarzy wymaga nieco innego traktowania niż męska. Jak więc wybrać krem na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn? Ostatecznie jednak produkty branży kosmetycznej tworzone z myślą o Panach także dzielone są według tych samych kategorii: na przewidziane do skóry wrażliwej, skóry trądzikowej lub naczyniowej, skóry suchej oraz przetłuszczającej się. Te grupy pozwalają na dopasowanie kremu czy kuracji idealnie do typologii cery, z jaką ma się do czynienia. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie o jakość i rodzaj własnej cery przed wyjściem do apteki albo drogerii w poszukiwaniu atrakcyjnego kremu.

Krem na zmarszczki dla mężczyzn – twarz

Skóra wiotczeje i traci na elastyczności z tych samych powodów na całym ciele. Jednak to twarz stanowi ten element ludzkiego wyglądu, w przypadku którego zmarszczki rzucają się w oczy najbardziej i obnażają wiek danej osoby. Wybierając więc produkty do twarzy, mamy skłonność do sięgania po najlepsze kremy na zmarszczki dla mężczyzn czy też maści do zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki powstające pod oczami można zresztą z powodzeniem zakwalifikować do grupy zmarszczek mimicznych, jednak ze względu na wyjątkową delikatność skóry wokół oczu, niektóre firmy kosmetologiczne produkują kremy na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn i kobiet w oderwaniu od serii dla zmarszczek całej twarzy. Przede wszystkim zupełnie inna jest struktura samej skóry oraz proporcje naskórka do skóry właściwej w okolicach oczodołów, więc krem taki może mieć zupełnie inny poziom absorpcji przez te powłoki. Ponieważ dostanie się jakiegokolwiek, nawet całkowicie naturalnego kremu pod powiekę i do gałki ocznej jest bardzo nieprzyjemne i niewskazane, kremy na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn mają nieco inną strukturę i kleistość, dzięki czemu nie spływają po nałożeniu do oka. Poznaj metody abcZdrowie.

Kremy na zmarszczki pod oczami dla mężczyzn

Swoje propozycje dla męskiej cery przygotowują obecnie najwięksi producenci kosmetyków na świecie. Z powodzeniem sięgnąć można chociażby po kremy firmy Richevon, ale męskie linie mają także giganci tego sektora jak Nivea czy L’Oreal Paris. Bardzo szeroki wybór rozwiązań przeciwzmarszczkowych dla Panów posiada w swojej ofercie także marka Vichy.

Większość z nich reklamowana jest przede wszystkim jako formuły nawilżające, ponieważ to brak nawodnienia jest powodem powstawania zmarszczek – w pewnym uproszczeniu. Aby jednak zmarszczki skutecznie eliminować, zwłaszcza te pod oczami, kremy powinny także oprócz nawilżania spełniać przynajmniej niektóre z poniższych zadań:

  • rewitalizować skórę, poprzez odpowiednie ekstrakty ziołowe czy kompleksy witaminowe adekwatne do potrzeb skóry,
  • zabezpieczać ją przed uszkodzeniami oraz detoksykować poprzez antyoksydanty,
  • chronić przed działaniem fotostarzejącym promieni UV odpowiednimi filtrami,
  • pobudzać produkcję naturalnego kolagenu przez skórę z zastosowaniem peptydów,
  • wspierać proces wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Bibliografia

1. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code