Jak uniknąć zmarszczki pod oczami od śmiechu?

Każda kobieta obawia się pierwszych zmarszczek i chciałaby jak najdłużej móc uniknąć ich powstawania. Niestety, osoby o żywej i ekspresyjnej mimice twarzy muszą liczyć się z tym, że z czasem zaczną pojawiać się u nich pierwsze zmarszczki mimiczne, na czole, na policzkach, wokół ust (tak zwana zmarszczka palacza), lub zmarszczki pod oczami od śmiechu.

Takie zmarszczki mimiczne powstają, kiedy podczas wykonywania gestów mimicznych, obkurczają się mięśnie twarzy. Jeżeli ktoś na przykład często się śmieje lub chociażby uśmiecha, może mieć pewność, że z czasem pojawią się u niego właśnie zmarszczki pod oczami od śmiechu. Na początku, są to delikatne i nawet dość urocze zmiany, jednakże z czasem, zmarszczki pogłębiają się i przestają wyglądać tak ładnie.

Kiedy mogą pojawić się pierwsze zmarszczki pod oczami od śmiechu?

U wielu osób, pierwsze mimiczne zmarszczki, na przykład te pod oczami, pojawiają się już w dość młodym wieku. Często trzydziestolatki, albo nawet osoby młodsze, skarżą się już na pierwsze oznaki starzenia się skóry. Zależy to jednak i kilku kwestii:

  • Wiele do powiedzenia mają geny. Niekiedy skóra na dłużej zachowuje swoją elastyczność, a w innym przypadku już po dwudziestce zaczyna się starzeć.
  • Duży wpływ ma również tryb życia – to w jaki sposób dana osoba funkcjonuje, ile śpi, jak jada, czy nie ma nałogów.
  • Znacząca jest także pielęgnacja skóry. Jeżeli kobieta bardzo dba o swoją skórę i jej nawilżenie, również od wewnątrz, poprzez picie sporej ilości wody mineralnej, może opóźnić proces powstawania pierwszych zmarszczek.
  • Najważniejsza jest jednak mimika twarzy. Osoby o żywej mimice muszą pogodzić się z tym, że zmarszczki pod oczami od śmiechu pojawią się prędzej lub później.

Czy istnieją sposoby na zniwelowanie takich zmarszczek?

Na pewno można opóźnić nieco ich pojawienie się oraz zminimalizować ich wygląd. Takie zmarszczki wcale nie muszą szybko stawać się głębokimi bruzdami. Przede wszystkim, ważna jest codzienna i systematyczna dbałość o skórę twarzy narażoną na zmarszczki. Należy ją nawilżać od najmłodszych lat. Aby krem na pierwsze zmarszczki pod oczami działał, twarz zawsze powinna być dokładnie oczyszczona przed jego nałożeniem. Najlepiej wybierać kremy z witaminami E i A, a także zawierające glicerynę, przeciwutleniacze lub mocznik.

Warto wykonywać regularny peeling i masaż twarzy, dzięki czemu krem wypełniający zmarszczki pod oczy będzie lepiej wchłaniał się i działał skuteczniej. Eksperci zalecają przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonanie masażu zimnem, na przykład kostkami lodu. Doskonale wpływa on na krążenie krwi, dzięki któremu komórki pobudzają się i składniki kremu szybciej docierają do wnętrza skóry.

Twarz oraz szyję i dekolt zawsze należy myć zimną wodą. Gorąca bardzo wysusza skórę i sprawia, że staje się ona szybko mniej jędrna i elastyczna, a w rezultacie powstają zmarszczki. Jeżeli ktoś ma sporą wrażliwość na zimno, może twarz przemywać wodą letnią, najlepiej z dodatkiem odpowiedniej emulsji lub żelu. Warto również stosować domowej roboty maseczki.

Kiedy faktycznie pojawią się już pierwsze oznaki zmarszczek mimicznych, trzeba wówczas zastosować odpowiednie kosmetyki. Nie obędzie się już bez dobrego kremu redukującego zmarszczki. Najlepiej, żeby zawierał on w składzie koenzymQ10, ale również kwas hialuronowy. Taki kwas doskonale wypełnia pierwsze zmarszczki mimiczne. Kremy pod oczy na pierwsze zmarszczki powinny pobudzać skórę do wytwarzania naturalnego kolagenu. Włókna kolagenowe naprawiają zniszczona warstwę skóry i sprawiają, że zmarszczki stają się znacznie mniej widoczne. Mogą one również skutecznie zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek.

Dobrym rozwiązaniem na głęboki zmarszczki pod oczami od śmiechu są również profesjonalne zabiegi, na przykład przy użyciu wypełniaczy, jak kwas hialuronowy. Można pokusić się również o zabieg przy użyciu botoksu, ponieważ spowoduje on, że konkretne partie mięśni twarzy przestaną się kurczyć.

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016

1 Komentarz

  1. Deira Reply

    Nie śmiać się? 😀 😀 Żartuję.
    Po prostu zacząć dbać o pielęgnację skóry codziennie. Regularność tu jest bardzo ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code