Jak dopasować krem na zmarszczki do wieku?

krem na zmarszczki

Kupując krem przeciwzmarszczkowy trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak: stan naszej cery, typ skóry, wiek oraz prowadzony styl życia. Niestety nie wszystkie osoby mimo młodego wieku będą zadowolone z kremów przeciwzmarszczkowych, ponieważ na głębokie zmarszczki powstałe w wyniku np. marszczenia czoła, stresu, osłabienia skóry potrzebne będą skuteczne kremy na zmarszczki z wypełniaczem.

Pierwszy krem zapobiegawczy

Na opakowaniach zawsze można znaleźć informację o wieku w jakim powinno się ten krem stosować. Dlatego też w młodym wieku warto zacząć używać regularnie krem przeciw zmarszczkom mimicznym 20+, ponieważ już w tym wieku mogą pojawić się pierwsze linie na czole, wokół oczu czy przy ustach. A jeśli nie zareaguje się szybko będą się one pogłębiać. Jednakże test kremów na zmarszczki mimiczne wykazał, że odpowiedni dla młodej skóry może być na przykład Richevon, który jest naturalnym serum przeciwzmarszczkowym doskonałym dla każdego typu skóry. Bogaty jest w roślinne składniki, więc nie tylko pomoże okiełznać pierwsze linie, ale też uspokoi i nawilży cerę, a to jest równie ważne jak walka ze zmarszczkami.

Warto wiedzieć, że świeże zmarszczki mimiczne na czole krem może zlikwidować całkowicie. Ale trzeba go używać regularnie i to jeszcze na długo przedtem zanim zaczną być widoczne. Do tego taki krem powinien zawsze zawierać ochronę przeciwsłoneczną. Dowiedz się, jak dopasować krem do wieku, aby jego działanie było najlepsze dla Twojej skóry!

Co powinien zawierać krem na zmarszczki?

Jeżeli nie udało nam się zapobiec pojawieniu zmarszczek lub opóźnić ich pojawienie się potrzebne będą tak zwane wypełniacze zmarszczek kremy ujędrniające i dodające witalności skórze, aby jeszcze sama mogła pracować nad zlikwidowaniem problemów. Składy takich kremów zależą od grupy docelowej. Jednakże kremy na zmarszczki 30+ oraz krem na zmarszczki 35+ będą zawierać podobne składniki, tylko w innych proporcjach. Najczęściej są to witaminy C i B oraz koenzym Q10. Większość kremów ma też kwas hialuronowy, który świetnie nawilża, a więc niweluje mimowolne ściągnięcie skóry, oraz różnego rodzaju antyoksydanty.

O wiele silniejsze składniki mają kremy na zmarszczki 40+ gdzie można znaleźć peptydy czy kolagen. Dostępne są też kremy na zmarszczki 50+ a nawet można znaleźć krem na zmarszczki 60+ czy 70+, gdzie oprócz podstawowych składników poprawiających ogólny stan cery i witamin można znaleźć fitohormony, które zapobiegają uszkodzeniom skóry, pomagają jej się odbudować i spłycają już istniejące zmarszczki.

Bibliografia

1. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
2. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
3. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

1 Komentarz

  1. Sati Reply

    Mam 25 lat, więc chyba zdecyduję się na ten Richevon. Jaka jest cena tego kremu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code