Domowe sposoby i kremy na zmarszczki na czole

Zmarszczki mimiczne zaczynają pojawiać się nawet w bardzo młodym wieku. Bardzo ekspresyjna mimika twarzy charakterystyczna właśnie dla osób pogodnych i radosnych, a więc przede wszystkim młodych, jest czymś, nad czym nie da się zapanować. Jak niwelować więc zmarszczki na czole? Krem to najlepsze rozwiązanie na początek. Osoby mówiące przez cały czas w pracy, jak nauczyciele czy osoby pracujące w call-center, podobnie jak pracujący twarzą artyści czy aktorzy – mogą liczyć na to, że u nich zmarszczki na twarzy pojawią się jeszcze szybciej, niż wynosi przeciętna wieku. Nie dziwi więc, że w drogeriach coraz łatwiej dostrzec kremy na zmarszczki przeznaczone również dla osób w wieku 30+.

Kremy na zmarszczki na czole nie muszą być drogie

Naturalnie działanie wielu specjalistycznych kremów na zmarszczki (np. Richevon) najróżniejszego typu jest potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi i laboratoryjnymi. Oczywiste jest, że niektóre substancje aktywne jak peptydy czy antyutleniacze zwalczające wolne rodniki, wchodzące w skład najlepszych kremów na rynku, mają działanie bardzo silne, a przez to szybko przynoszą oczekiwane rezultaty. Warto jednak wiedzieć, że z przyczynami spadającej elastyczności skóry twarzy walczyć można także domowymi sposobami. Wystarczy zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za pojawianie się nowych zmarszczek na twarzy i dobrać takie działania w zaciszu własnego domu, które pomogą uchronić się przed kolejnymi bruzdami.

Czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne osłabiające naturalną elastyczność skóry, to w dzisiejszych czasach przede wszystkim:

  • uzależnienie od papierosów i alkoholu,
  • niska wilgotność skóry,
  • brak równowagi hormonalnej,
  • ekspozycja na promieniowanie UV ze światła słonecznego,
  • uszkodzenia komórek wolnymi rodnikami,
  • ubytki kolagenowe.

Domowe rozwiązania

Jednym ze sposobów może być mieszanie własnych kremów, które będą składały się z alternatywnych substancji, które będą w stanie jednocześnie pielęgnować skórę, zabezpieczać ją przed późniejszym negatywnym wpływem tych czynników, a także ją rewitalizować. Uzyskanie kwasu hialuronowego domowymi metodami jest niemożliwe, ale już kolagen można kupić w krystalicznej formule i użyć go jako jeden ze składników własnej domowej mieszanki. Kolagen nie tylko aktywnie i bardzo widocznie uzupełnia ubytki w tkance skórnej, wygładzając i redukując wyraźnie zmarszczki już po kilku zastosowaniach.

Do podstawy kolagenowej można dołożyć w warunkach domowych chociażby wyciśnięty sok czy ekstrakt albo z jakiegoś owocu, którego ekstrakty działają kojąco albo regenerująco, jak pestki winogron czy pomarańcze. To sposób na dostarczenie do kremu naturalnych witamin i mikroelementów oraz minerałów, które przywrócą skórze równowagę i witalny promienny wygląd.

Doskonałym zwieńczeniem receptury na domowe kremy na zmarszczki na czole może być olej, który idealnie zwiąże krem i nada mu odpowiedniej konsystencji, a dodatkowo także zakonserwuje go na dłużej. Jednym z takich olejków, które mogą mieć bardzo dobroczynny wpływ na stan cery człowieka jest olejek arganowy – podobnie jak kolagen, do nabycia osobno w czystej postaci, w korzystniejszych cenach i do późniejszego zastosowania we własnej domowej recepturze. Warto zrobić samemu krem na zmarszczki na czole – wtedy mamy pewność jego naturalnego składu.
Jeżeli domowe sposoby nie pomogą możesz sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej – sprawdź tutaj.

Bibliografia

1. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009
2. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016

1 Komentarz

  1. Arran Reply

    A takie peelingi na zmarszczki nie pomogą? Dużo słyszałam o peelingach / maseczkach. Może nie trzeba koniecznie robić sobie zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code