Czy od palenia powstają zmarszczki mimiczne koło ust?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na każdej twarzy, prędzej lub później. Wiele zależy od konkretnej osoby i jej mimiki. Osoby o ekspresyjnej twarzy, często skarżą się na pierwsze zmarszczki, np. od śmiechu, czy zdziwienia już w wieku trzydziestu lat. Niestety, zmarszczki mimiczne koło ust powstają również w wyniku palenia papierosów. Wynika to ze skurczów mięśni, które wykonuje się w celu utrzymania papierosa w ustach. Wiele osób jest zaskoczonych, kiedy dowiadują się, że zmarszczki są właśnie wynikiem palenia. Poza tym, należy pamiętać, że tytoń bardzo negatywnie wpływa na skórę i powoduje, że wysusza się ona w znaczny sposób.

Kiedy pojawiają się zmarszczki mimiczne koło ust?

Wszystko zależy oczywiście od wieku osoby palącej, tego jak często i od kiedy pali ona papierosy oraz od sposobu pielęgnacji skóry. Można postarać się uniknąć zmarszczek, jednak często pojawiają się już po trzydziestce, kiedy skóra powoli traci swoje właściwości i elastyczność.

W jaki sposób zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych wokół ust?

  • najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście pozbycie się nałogu. Nie dla każdego jest to jednak rozwiązanie możliwe lub pożądane,
  • przede wszystkim, skórę należy nawilżać dobrym kremem z witaminą E oraz A (np. Richevon),
  • poza tym, warto pić spore ilości wody mineralnej, która nawilża organizm od środka, w tym również skórę,
  • radzi się wykonywanie masaży skóry wokół ust. Najlepiej jest to robić przy pomocy kostek lodu, zawiniętych w ręcznik. Pobudza to krążenie,
  • warto myć twarz jedynie zimną wodą, ponieważ gorąca wysusza skórę i powoduje powstawanie nowych zmarszczek.

Kiedy pojawią się już zmarszczki mimiczne koło ust, należy zacząć stosować odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy lub reduktor zmarszczek. Te delikatne i nie głębokie z pewnością uda się nieco wypełnić kwasem hialuronowym zawartym w kremie. Dobrze, żeby w składzie kosmetyku znalazły się również peptydy, ponieważ pobudzają one skórę do wytwarzania naturalnego kolagenu, tak ważnego przy odbudowie skóry. Nie może też zabraknąć niezbędnych witamin, z grupy E oraz A i filtru UV, który chroni skórę przed szkodliwym, działaniem promieni słonecznych.

Najlepiej jest wybrać dwa kremy na zmarszczki – na dzień i na noc o wzmocnionym działaniu i jednocześnie natłuszczający. Ważna jest systematyczność w pielęgnacji skóry oraz dbałość o nią. Należy unikać grymasów mięśni wokół ust. Z czasem, kiedy zmarszczki zaczną się pogłębiać, zwykłe kremy przeciwzmarszczkowe na pewno nie dadzą sobie z nimi rady. Sposobem na zmarszczki mimiczne koło ust na pewno są różnego rodzaju zabiegu, które można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej i u kosmetyczki. Z pewnością na początek wystarczy wypełnianie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego, które daje znakomite efekty i sprawia, że skóra napina się i staje się znacznie bardziej elastyczna. Warto jednak poradzić się specjalisty, który z pewnością wybierze odpowiedni zabieg.

Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

1 Komentarz

  1. Dheena Reply

    No pewnie, że palenie ma wpływ na zmarszczki, i to chyba największy 🙁 Zobaczcie sobie ludzi, którzy palą, jak wygląda ich skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code