Czy można dostać zmarszczki mimiczne od śmiechu?

Kobietom bardzo zależy na pięknym, młodym i atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego obawiają się one powstawania zmarszczek, które niewątpliwie dodają wieku skórze i sprawiają, że niekiedy twarz nabiera określonego grymasu. Na powstawanie pierwszych zmarszczek mimicznych, ma wpływ wiele czynników, jak rodzaj skóry, sposób jej pielęgnacji, geny, ale również złość, zdziwienie wypisane na twarzy, palenie papierosów, czy nawet śmiech.

Zmarszczki mimiczne od śmiechu to często pierwsze zmarszczki, które pojawiają się już w dość młodym wieku. Każda kobieta o dość mimicznej twarzy, która lubi się uśmiechać lub śmiać, może spodziewać się, że już w wieku trzydziestu lat pojawią się u niej pierwsze, łagodne zmarszczki wokół oczu, na policzkach, czy wokół ust. Zależy to od konkretnej mimiki i tego, w jaki sposób się uśmiechamy i z których mięśni twarzy przy tym korzystamy.

Zmarszczki mimiczne od śmiechu – jak ich uniknąć?

Istnieje szereg sposobów, które sprawiają, że można nieco opóźnić proces powstawania zmarszczek mimicznych od śmiechu i je zniwelować:

  • Warto panować nad swoją mimiką. Oczywiście, nie można powstrzymywać się od śmiechu, jednak można zapanować przynajmniej nad marszczeniem czoła, ponieważ zmarszczki na czole dodają groźnego wyglądu i wieku.
  • Skórę w miejscach narażonych na powstawanie zmarszczek należy dokładnie nawilżać od zewnątrz oraz od wewnątrz. Poza kremami, należy pamiętać więc o piciu dużej ilości wody mineralnej niegazowanej, która nawilża od środka cały organizm.
  • Nie powinno się nigdy myć twarzy, szyi, ani dekoltu gorącą wodą. Najlepiej jest stosować wodę zimną lub letnią i odpowiedni kosmetyk.
  • Warto pomyśleć o domowym masażu za pomocą kostek lodu zawiniętych w ręcznik lub folię. Taki masaż doskonale pobudza krążenie krwi i ma wpływ na przyswajanie składników aktywnych w kremach.
  • Kiedy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne od śmiechu, koniecznie należy wybrać odpowiedni krem (np. Richevon), reduktor zmarszczek czy serum na zmarszczki mimiczne i stosować regularnie. Na jakiś czas powinno to zahamować powstawanie kolejnych i wypełnić istniejące.

Wiele osób twierdzi, że zmarszczki mimiczne od śmiechu dodają uroku i sprawiają, że twarz staje się przyjazna i miła. Nie można jednak pozwolić, aby zmarszczki te się pogłębiały, ponieważ z pewnością przestaną one wyglądać uroczo. Na początku można z nimi z powodzeniem walczyć domowymi sposobami i nie trzeba decydować się na zabiegi z gatunku medycyny estetycznej. Należy jednak postępować w sposób systematyczny. Taka pielęgnacja skóry z pewnością przyniesie oczekiwane efekty. Jeżeli zaś zmarszczki staną się głębokie, można pomyśleć o jakimś wypełniaczu.

Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti-wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non-invasive methods, 2010
2. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
3. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999

1 Komentarz

  1. Lossa Reply

    Pewnie, że można, powiem więcej, tak się dzieje, niestety 🙁 Na szczęście zmarszczki mimiczne są dosyć łatwe do zlikwidowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code