Co powinno zawierać peptydowe serum wypełniające zmarszczki?

peptydowe serum

Serum wypełniające zmarszczki to lepiej działający kosmetyk od standardowego kremu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ tego typu produkt zawiera zazwyczaj większą ilość substancji aktywnych. Dzięki temu działanie serum na zmarszczki jest o wiele bardziej efektywne, a jednocześnie jest to środek, który nadal jest kosmetykiem. Dlatego też produkty tego typu można bez trudu zakupić w drogerii, aptece lub w internecie, bez wskazań lekarskich.

Co powinno zawierać peptydowe serum wypełniające zmarszczki i dlaczego daje ono doskonałe rezultaty?

Peptydy to bardzo krótkie łańcuchy białkowe. Peptydy zawarte w produktach przeciwzmarszczkowych nazywane są często bioaktywnymi aminokwasami. Serum na pierwsze zmarszczki zazwyczaj zawiera odpowiednie peptydy, ponieważ mogą one wzbudzić na nowo produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. To właśnie osłabienie włókien kolagenowych znajdujących się w skórze zazwyczaj powoduje powstawanie zmarszczek. Początkowo są to zwykle tylko zmarszczki mimiczne, z czasem jednak dochodzi do innych uszkodzeń. Dlatego też serum rozkurczające zmarszczki warto zacząć stosować już po pojawieniu się pierwszych oznak starzenia się skóry. Sprawdź kremy dla mężczyzn!

Czy serum na zmarszczki powinno zawierać wyłącznie peptydy?

Peptydy są niezbędne, by pobudzić skórę do produkcji kolagenu. Jednak stosując dany kosmetyk warto wybrać taki, który będzie działał na znacznie szerszej płaszczyźnie. Takim produktem jest na przykład Richevon. To serum zawiera nie tylko peptydy, ale również cenne wyciągi z roślin oraz kofeinę i koenzym Q10. Dzięki temu ten preparat nie tylko wypełnia zmarszczki, ale również zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych i usprawnia krążenie w naczyniach włosowatych. Dlatego może być używany między innymi do usuwania cieni pod oczami.

Poszukując odpowiedniego serum do usuwania zmarszczek warto jest sprawdzić również, czy nie zawiera zbyt wielu środków konserwujących, sztucznych barwników i aromatów. Te wszystkie składniki mogą mieć niekorzystne działanie na skórę nawet u osób, które do tej pory nie cierpiały na alergię. Pod tym względem również bardzo dobry okazuje się krem Richevon, który nie zawiera tego typu substancji i jest oparty praktycznie wyłącznie na naturalnych składnikach. Wybierając kosmetyk o naturalnym składzie ma się pewność, że jest on bezpieczny, a efekty jego działania będą trwałe.

Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

1 Komentarz

  1. Loan Reply

    Peptydy? Co? Przecież peptydy szkodzą skórze właśnie i powinno się je omijać w kosmetykach, jak i w jedzeniu. Nie wiem skąd ta rewelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code